Leki „na przeziębienie” walczą z przeziębieniem?.

Za pomocą „leków na przeziębienie” zwalczamy nie wirusy bo nie  znamy tutaj leczenia przyczynowego – czegoś co byłoby śmiercionośną bronią dla wirusa, który je spowodował lecz reakcje NASZEGO CIAŁA. Ale i  tutaj nie znamy wielu skutecznych metod.

W przypadku infekcji wirusowych nie ma  drogi na skróty i  potrzebujemy czasu. Dużo odpoczynku (żeby ten nasz organizm miał siły na walkę)  i odpowiednie nawodnienie  są podstawą. Pomocna jest  ekspozycja na chłodne powietrze, które bez ujemnych objawów towarzyszących stosowaniu leków, przyczynia się do obkurczenia naczyń i powoduje zmniejszenie obrzęku.

W badaniach klinicznych (57) wykazano, że zastosowanie aspiryny lub paracetamolu tłumiło wytwarzanie przeciwciał neutralizujących rinowirusy oraz nasilało objawy ze strony nosa. Zauważono  tendencję do dłuższego trwania rozsiewu wirusa w grupach aspiryny i paracetamolu. Aspiryna i paracetamol pogorszyły objawy obrzęku i niedrożności nosa, choć nie wydłużyły czasu trwania objawów choroby (57). W 2 innych badaniach zastosowanie aspiryny w przeziębieniu w porównaniu z placebo zwiększyło ilość rozsiewanego do otoczenia wirusa  się o 36% i o  17% , potencjalnie zwiększając ryzyko zarażania innych (58).


Opublikowano

w

,

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *